Sveiki užsukę į Novatex tinklapį!
  • English
  • Lietuviškai

Radiacinės saugos produkcija

Mokslinis-techninis susivienijimas "Novatex" – buvo įsteigtas Fizikos instituto Mokslo akademijos bazėje 1989 m. NOVATEX yra viena iš seniausių kompanijų Baltijos šalyse su ilgamete patirtimi jonizuojančios spinduliuotės įrangos rinkoje. NOVATEX buvo įsteigtas kompanijos CANBERRA iniciatyva kaip išskirtinis atstovas Baltijos šalyse (Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje) ir Ignalinos atominės elektrinės (IAE) jonizuojančios spinduliuotės įrangos tiekėjas.

Šios ilgalaikės patirties metu NOVATEX dalyvavo radiacijos ir saugos sistemų įdiegime kaip pagrindinis tiekėjas arba subrangovas šiuose IAE projektuose: B1, B234, B19. Pristatyta ir įdiegta pasyviosios dozimetrijos įrangos personalo kontrolės, spektrometrijos sistemų ir jonizuojančios spinduliuotės laboratorinės įranga, pristatyta ir įdiegta atliekų ir paviršių užterštumo kontrolės įranga ir pan.

Mes esame visų trijų Baltijos šalių Radiacinės saugos centrų laboratorinės ir darbui lauko sąlygomis skirtos įrangos tiekėjai . Mūsų jonizuojančios spinduliuotės įrangos pagrindiniai pirkėjai: Aplinkos apsaugos agentūros, Fizikos institutai, IAE, ligoninės, oro uostai, karinės pajėgos, priešgaisrinės apsaugos ir gelbėtojų departamentai, muitinė, ir t.t.

2007-aisiais metais NOVATEX JAV Energetikos departamento buvo pasirinktas (USA DOE) pagrindiniu rangovu programoje Second Line of Defence (SLD). Dabar mūsų kompanija dalyvauja diegimo darbuose, veikia kaip techninis patarėjas minėtoje programoje ir Lietuvos teritorijoje aptarnauja jonizuojančios spinduliuotės kontrolės įrangą pasienio kontrolės punktuose, įskaitant Vilniaus oro uostą ir Klaipėdos jūrų uostą.

Mūsų įmonė siūlo platų radiacijos įrangos pasirinkimą, jos įdiegimą ir aptarnavimą.

Radiacijos grupėje yra tik keli vadybininkai, bet visi jie turi aukštąjį techninį išsilavinimą ir 80% iš jų yra fizikai. Visi darbuotojai yra apmokyti ir periodiškai dalyvauja gamintojų rengiamuose įrangos diegimo, naudojimo ir aptarnavimo kursuose, o taip pat valstybės institucijų organizuojamuose specialiuose kursuose bei seminaruose licencijų gavimui bei jų palaikymui.

NOVATEX yra Radiacinės saugos centro licencijuotas parduoti, montuoti, remontuoti ir transportuoti jonizuojančios spinduliuotės šaltinius bei įrangą.